Eesti teatenelik pääses viimasel hetkel Amsterdami EM-rongile!

 (1)
Neliku lõplik koosseis otsustatakse kohapeal
Eesti meistrivõistlused kergejõustikus 2013
Rasmus Mägi ja Marek Niit kuulusid mullu Eesti rekordit parandanud nelikusse, kuid Amsterdamis ei pruugi mõlemad teatejooksus startida.Foto: Eero Vabamägi

Amsterdami Euroopa meistrivõistlusteks valmistuv Eesti koondis sai eile täiendust, kui Euroopa kergejõustikuliit andis rohelise tule meie 4x400 meetri teatejooksumeeskonna osalemisele.

EM-ile pääseb 16 meeskonda ning Eesti asub edetabelis, kus võetakse arvesse selle ja eelmise aasta tulemusi, 19. kohal. Võistlema pääseb meie nelik tänu sellele, et venelased ei tohi EM-il osaleda ning kolm konkurenti otsustasid kohast loobuda. Eesti pääses peale seega 15. koondisena, meist kehvema ajaga kvalifitseerus veel Norra.

EM-pääsme lunastas mullu Heraklionis joostud Eesti rekordiga (3.06,07) nelik Rivar Tipp, Marek Niit, Rauno Künnapuu ja Rasmus Mägi. Seekord minnakse esialgse plaani kohaselt rajale koosseisus Tipp, Niit, Künnapuu ja uue mehena Jaak-Heinrich Jagor. Rasmus Mägi on ametlikult varus.

Lõplik koosseis pannakse paika siiski EM-il johtuvalt sellest, kuivõrd värsked Mägi, Jagor ja Niit pärast individuaalaladel võistlemist on.