Eesti ostab vaktsiini koos Läti-Leeduga

 (7)

Balti riigid võivad hakata laste kompleksvaktsiini ühiselt ostma, sest suuremad ostud on soodsama hinnaga, see võimaldaks Eestil kiire ja efektiivse vaktsiini ka riiklikult kasutusele võtta.

“Arutasime Eesti, Läti, Leedu ja võibolla ka Rumeenia ühist ostu ja seda, kas WHO saaks aidata,” ütles BNS-ile esmaspäeval Tallinnas Maailma Tervishoiuorganisatsiooni (WHO) esindajatega kohtunud sotsiaalministeeriumi abiminister Külvar Mand.

“Kompleksvaktsiini praegune hind on selline, mis suurendaks eelarvet 2,5 korda,” sõnas ta. Abiministri sõnul kergitaks selle nimekirja lisamine vaktsiinide eelarvet 7,5 miljonilt kroonilt 18-20 miljonini. Mitmete riikide ühise ostu korral loodetakse vaktsiini saada odavamalt.

Mandi sõnul on kompleksvaktsiin, mis kaitseb korraga B-hepatiidi, läkaköha, difteeria ja teetanuse vastu, Eestis praegu müügil apteegis, kuid riigi poolt seda ei kompenseerita. Samas võib kompleksvaktsiin tema sõnul olla tavalisest efektiivsem.

WHO spetsialistidega arutati ka ühe kindla raskekujulise gripitüübi vaktsiiini ostmist ning meditsiinitudengite vaktsineerimist.

Maailma Tervishoiuorganisatsiooni spetsialistid teatavad sotsiaalministeeriumile oma seisukoha reedeks.