Eesti on maailma 27. ja Euroopa 11. kergejõustikuriik, Põhjamaade ja Balti regioonis

 (5)
Rio olümpia meeste kettaheite finaal
Martin Kupper ja Gerd Kanter teenisid Eesti kergejõustiklastest Rios parimad kohadFoto: Hendrik Osula

Kergejõustiku rahvusvahelised teatmikud ja annuaalid põlistavad juba aastakümneid koos tulemustega (iga ala kaheksa esimest) riikide paremusrida mitte ainult medalite, vaid ka punktikohtade järgi. Võime rõõmustuda – neli tulemust RIO 2016 kolme kergejõustikuala esikuuikus (Martin Kupperi neljas ja Gerd Kanteri viies ning Rasmus Mägi ja Ksenija Balta kuues koht) on taganud 15 punktiga Eestile väärt positsiooni olümpiaalal nr 1: maailma mastaabis Jaapani ja Kuuba järel 27. ning Euroopas Itaalia ees 11. koht.

Põhjamaadest asub Taani 7 punktiga, mille tagas Sara Peterseni hõbemedal naiste 400 m tõkkejooksus, riikidest 45. real. Teised kergejõustikukoondised Põhjamaade ja Balti regioonist on pälvinud ühe või kahe tulemusega koha riikide kuuendas-seitsmendas kümnes.

Läti (Laura Ikauniece-Admidina seitsmevõistluse neljas) ja Rootsi (üks kuues, üks seitsmes tulemus) jagavad 5 punktiga Šveitsi, Küprose ja nelja Aafrika riigiga 51.–58. kohta. 4 punkti on vaadeldavas tabelis põlistel kergejõustikuriikidel Soomel (Antti Ruuskanen odaviskes kuues) ja Norral (kahel alal seitsmes tulemus) – need põlised kergejõustikuriigid jagavad omakorda positsiooni (59.–63. kohta) Moldova, Iiisraeli ja Tansaaniaga... Leedu ja Islandi atleedid seekord ühelgi kergejõustikualal esikaheksasse ei jõudnud.

Kõige tulemuslikumad kergejõustikuriigid punktitabeli põhjal olid : 1. USA 310, 2. Keenia 131; 3. Jamaika 106, 4. Suurbritannia 93, 5. Hiina 81 ja 6. Saksamaa 73 punktiga.