Eesti maratonikolmikud, Usain Bolt ja Ashton Eaton: Rio olümpia ametlik veebisait tõi välja kergejõustikuvõistluste tipphetked

 (8)
OLYMPICS-RIO-ATHLETICS/GERMAN TWINS
Õed Luiged olümpiakülas Saksamaa kaksikutega poseerimasFoto: STAFF, Reuters

Rio olümpiamängude ametlik kodulehekülg tõi välja täna algavate olümpia kergejõustikuvõistluste 14 tipphetke, mida jälgida. Suurte staaride ning võimsate duellide kõrvale mahtusid ka Eestit maratonis esindavad õed Luiged.

14 tipphetke seas oli muuhulgas välja toodud Usain Bolti ja Justin Gatlini suur sprindiduell, Ashton Eatoni heitlus iseendaga kümnevõistluses, Dafne Schippersi lootused naiste sprindis ning maratonijooksja Eliud Kipchoge favoriidikoorma.

Tõeliste maailma tippude kõrval leidsid oma koha ka Eesti kolmikud. "Esimesed olümpiamängudel võistlevad identsed kolmikud, 30-aastased õed Luiged osalevad kõik koos maratonis. Eesti õed, kes nimetasid oma olümpiateekonna "Trio to Rioks", alustasid tõsiselt jooksmist alles kuus aastat tagasi, kuid kõik kolm on näidanud oma andekust. Tõenäoliselt ei jõua nad poodiumi lähedale, kuid ajalugu teevad nad Rios sellegipoolest," kirjeldati Luikesid.