Eesti korvpallurid juhivad Balti liiga statistikatabelit

 (16)
Rait Keerles, Tanel Tein
Foto: Ilmar Saabas

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskonna ja Eesti korvpallikoondise mängumehed Rait Keerles, Tanel Sokk ja Gregor Arbet troonivad Balti korvpalliliiga statistikatabeli tipus.

Valitseva Eesti korvpallimeistri vankrit vedav Rait Keerles on Balti korvpalliliiga suurim skooritegija, Tanel Sokk parim söötja ja Gregor Arbet parim pallide vaheltlõikaja.

201cm pikkune BC Kalev/Cramo  ääremängija on visanud kolmes Balti liiga mängus keskmiselt 20 punkti - Valmierale 22, Riia VEF-le 16 ja Ventspilsile 22 punkti, teatab basket.ee.

Balti korvpalliliiga resultatiivsustabelis järgnevad eestlasele Ventspilsi Janis Strelnieks 20,0 ning Riia VEF-i Ingus Bankevics 19 punktiga.

Parim söötja on kalevlane Tanel Sokk, kes on andnud mängus keskmiselt 7,3 korviga lõppenud söötu. Sokule järgnevad Riia VEF-i Alex Renfroe 6,7 ning Lietuvos Rytase Martynas Gecevicius 5 sööduga.

Edukam pallide vaheltlõikaja on aga BC Kalev/Cramo mängumees Gregor Arbet, kes on teinud igas mängus keskmiselt 3,5 vaheltlõiget. Kaunase Žalgirise mängumees Travis Jermaine Watson on teinud keskmiselt 3,3 ning Šiauliai Zilvinas Petraitis 3 vaheltlõiget.