Eesti korvpallikoondise peatreener suundus USA-sse

 (29)
Tiit Sokk
Tiit SokkFoto: Taavi Arus

Eesti korvpallikoondise peatreener Tiit Sokk suundus Ameerika Ühendriikidesse, et aimu saada koondise kandidaadi Rauno Nurgeri edusammudest. Sokk jälgib Nurgeri koduülikooli mänge Missouri Valley konverentsi play-off turniiril St. Louis´is.

Esimese kohtumise peab põhiturniiri võitnud Wichita State Shockers 6. märtsil.

Nurgeri ülikooli edust või ebaedust sõltub otseselt ka Soku reisigraafik. Kui ajaliselt on võimalik, siis põikab Eesti koondise peatreener tagasiteel läbi Kariibi mere saarelt Guadeloupelt, kus pilk peale visata Rain Raadiku tegemistele.

"Janari Jõesaare juurde ei ole vajadust minna, sain tema valmisolekust eelmisel suvel hea pildi ette. Nurgerit ei ole tõesti pikalt näinud ja minek on hädavajalik," lausus Sokk Delfile. "Kindlasti tahaks kevadel lühivisiidi teha ka Kristjan Kanguri ja Siim-Sander Vene juurde. Rääkida nendega läbi koondise suvised plaanid. Poeg Sten-Timmu tegemistega olen kursis ja ega rohkem välismaal kedagi vaadata polegi," lisas Sokk.

Kas Kaido Saks vaatevälja ei mahu? "Taanis mängiv Saks ei ole koondise huviorbiidis," vastas Sokk otsekoheselt.

Eesti korvpallikoondis mängib eeloleval sügisel üle pika aja taas Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril. Septembri alguses Riias peetaval alagrupiturniiril kohtutakse Läti, Leedu, Ukraina, Tšehhi ja Belgiaga.