Eesti parimana viskas Tanel Tein 29 punkti. Martin Müürsepp lisas 18, Margus Metstak 15, Tarmo Kikerpill 13, Andre Pärn 12 ning Rauno Pehka ja Valmo Kriisa võrdselt 4 punkti.

Avaveerand kulges lätlaste dikteerimisel ning Eesti kaotas esimesed 10 minutit 20:30.

Teisel veerandil meie mäng paranes, hoogu sattus Tanel Tein, hästi sekkus Tarmo Kikerpill. Korraks pääses Eesti juhtima 36-35, kuid vaheajale mindi siiski 39-44 kaotusseisus.

2.poolajal oli Eesti kogu aeg eduseisus. Vahepeal oldi ees koguni 8 punktiga, kuid lõpp läks ikkagi pingeliseks.

17,1 sekundit enne normaalaja lõppu juhtis Eesti 84-82, kuid pall oli lätlastel. Bagatskise kolmene ei tabanud aga koos lõpuvilega lükkas Kaspars Kambala palli siiski korvi. Normaalaeg 84-84.

Ka lisaaega alustas Eesti meeskond hästi, juhiti 92-86, kuid lätlased tulid taas järgi. 21 sekundit enne lõppu vastased vabavisetest viigistasid 93-93. Mängu kangelaseks tõusis Tanel Tein, kes 6,8 sekundit enne lõppu tabas.

Lätlaste viimane rünnak ebaõnnestus ning Eesti võitis kohtumise lisaajal 95-93.

Eesti ja Läti olid pärast taasiseseisvumist Euroopa meistri-võistlustel kohtunud kuus korda. Esimesed kolm kohtumist võitis Eesti, pärast 1994. aastat toimunud kolm järgmist juba Läti, sealhulgas mullu jaanuaris Saku Suurhallis 86:79.

Teistes meie alagrupi kohtumistes alistas Ungari Valgevene 83-53 ja Prantsusmaa Poola 101-85.

Enne viimast vooru on Prantsusmaal 7, Lätil 6, Ungaril 5, Eestil 4, Poolal 3 ja Valgevenel 2 võitu.