Draamaootus korvpalli Euroliigas

 (1)
Draamaootus korvpalli Euroliigas
iStock

Kui teisipäev ja kolmapäev olid Euroopa spordis pühendatud jalgpalli otsustavatele lahingutele, siis järgmised kaks päeva toovad spordisõpradeni küllaga korvpallidraamat! FIBA Euroliigas mängitakse alagrupiturniiri üheksas ehk eelviimane voor ja lahtisi otsi ripub õhus piisavalt palju, et oodata põnevaid mänge ja dramaatikat.

Kümme klubi on omale pääsme 16 parema sekka kindlustanud, ent ka neil on tähtsad mängud ees, et saavutada alagrupis võimalikult kõrgem koht ja sellega soodsam asetus kaheksandikfinaalidesse.

Ainult kolmel meeskonnal pole enam lootust edeneda järgmisse faasi, mis jätab 11 klubi võitlema järelejäänud kuue koha pärast. Nii mõnedki tiimid võivad lähipäevadel edasipääsu kindlustada — aga mitmed ka lootuse kaotada –, ent päris palju jääb veel järgmisse nädalasse.

Bayern vs. Real — seekord korvpalliplatsil

Ilmselt võib A-alagrupi kuulutada põnevaimaks, sest siin on küll Istanbuli Fenerbahce (võidud-kaotused 6-2) pileti kaheksandikfinaali lunastanud, aga pole veel alagrupivõitja. Ülejäänud viis tiimi aga omavad kõik võimalusi nii rõõmupeoks kui kurbusepisarateks. Ja ei tasu unustada, et just siin alagrupis kõnnib noateral ka tiitlikaitsja Madridi Real.

Kõik kolm A-alagrupi mängu toimuvad reedel ning ehk kõige oodatum on vastasseis, mis kõlab kui hakkaks toimuma jalgpalli UEFA Meistrite Liiga finaal — Münchenis kohtuvad kohalik FC Bayern (4-4) ja Madridi Real (3-5). Kuu aega tagasi Hispaania pealinnas oli tõeline tõusude-mõõnade mäng, sest Real võitis avaveerandi 13 silmaga, kaotas siis teise sama suurelt, kolmaski kuulus sakslastele 8-punktise eduga, ent Real väljus ikka 101:99 võitjana.

Paf-i koefitsiendid eelistavad reedelgi Reali (1.30) kodusaalis mängivale Bayernile (3.60). Huvitav on tõsiasi, et Real pole neljast võõrsilmängust veel ühtegi võitnud, ent Saksamaa klubigi saab ette näidata ainult kaks koduvõitu. Kuna tegu Hispaania suurklubiga, siis on luba oodata korve — Real laseb endale visata keskmiselt 84,5 punkti mängus, mis on kogu liiga teiseks suurim number. Tõsi, 83,88 punktiga mängus ollakse ise täpsuselt 4. astmel.

Punkte vajavad kõik

Edasipääsupiletiga Fenerbahce võtab kodusaalis vastu Belgradi Crvena Zvezda (4-4) ja türklased vajavad alagrupis esikoha kindlustamiseks võitu, ent veelgi vajalikumad oleksid punktid serblastele. Koefitsiendid räägivad selget keelt — kodus sel hooajal kaotuseta püsival Fenerbahcel on see 1.13 ja Crvena Zvezdal 6.50.

Kolmandas kohtumises külastab BC Himki (4-4) Strasbourgi (3-5), kes on küll hetkel A-alagrupis viimasel kohal, ent vaid üks võit maa teisest tabelireast. Moskvas said prantslased korraliku, 26-punktilise “kolaka” 62:88. Himki on Euroliiga blokimeister, sest vastaste visetele on käsi peale pandud 47 korda. Võiks öelda, et lähimaid jälitajaid polegi, Venemaa klubile järgnevatel tiimidel on kirjas 30 “kulpi”.

Maccabit ähvardab negatiivne ajalootähis

Põnevad hetked jõuavad kätte ka D-alagrupis, kuigi juba kolmel tiimil on koht kaheksandikfinaalis kindel. Huvitavaks teeb siin olukorra tõsiasi, et kuuekordne Euroliiga või meistrite karikaturniiri võitja Tel-Avivi Maccabi (2-6) kõõlub väljalangemise äärel. Ja see tähendaks juba ajaloolist krahhi — Euroliiga ajastu senisel 15 hooajal on vaid kolm klubi kõigil kordadel 16 parema hulka pääsenud. Maccabile lisaks FC Barcelona ja Ateena Panathinaikos.

Maccabi kohtub neljapäeval kodus sakslaste Bambergi Brose Basketsiga (5-3) ning läheb matšile vastu kerge soosikuna, omades Paf-is võidukoefitsienti 1.49 Bambergi 2.65 kõrval. Kui Iisraeli klubi suudab võita ja Moskva CSKA (7-1) alistab kodus Istanbuli Darüssafaka (4-4), siis tähendaks see viimaseks vooruks tõelist play-offi Maccabi ja Türgi klubi vahel viimaste kodusaalis.

CSKA on muidugi suursoosik Darüssafaka vastu — võidukoefitsient 1.05 on hetkel väikseim 12 mängu peale. Türklaste edu tooks raha tagasi 12-kordselt. Punktiarvule panustajatele teadmiseks, et Venemaa klubi on ülekaalukas liider skooritabelis. CSKA nime taga särab selline keskmine punktide arv mängus nagu 91,13. Nende reedesel vastasel on sama näitaja vaid 71,5.