Doha MM-il USA maailmarekordini aidanud ameeriklanna tõusis Usain Boltist mööda läbi aegade parimaks

 (1)
Allyson Felix on nüüd võitnud 12 MM-kulda.
Allyson Felix on nüüd võitnud 12 MM-kulda.Foto: Ahmed Jadallah, Reuters/Scanpix

Dohas peetaval kergejõustiku MM-il selgus esmakordselt maailmameister 4 x 400 m segateatejooksus. Esimene tiitel läks USA-sse, ameeriklaste võiduaeg 3.09,34 tähistab ühtlasi maailmarekordit.

Võidukasse USA koondisesse kuulusid Wilbert London, Allyson Felix, Courtney Okolo ja Michael Cherry. Teist vahetust jooksnud Felix on nüüd võitnud 12 MM-tiitlit ning selle näitajaga on ta läbi aegade kõige edukam kergejõustiklane.

Eelnevalt oli Felix ühel pulgal Jamaika sprindilegendi Usain Boltiga, kelle kontol on 11 MM-tiitlit.

Medalite üldarvult oli Felix juba varasemalt esimene. Kokku on ameeriklanna võitnud nüüd 17 MM-medalit. Medalite üldarvult jagavad 14 autasuga teist kohta Bolt ning teine legendaarne Jamaika sprinter Merlene Ottey.

Felix võitis esimese MM-kulla juba 2005. aastal Helsingis, kui ta oli parim 200 m jooksus. 200 m jooksus on ta üldse võitnud kolm MM-tiitlit. 400 m jooksus on ta ühekordne maailmameister. USA võidukasse 4 x 100 m teatenaiskonda on ta kuulunud kolmel korral. 4 x 400 m teatejooksus on Felix neljakordne maailmameister. Viimase tiitli võitis ta nüüd Dohas 4 x 400 m segateatejooksus.