Delta pallurid näitasid avavilest saadik võiduvalmidust ja keskendusid üksteise abistamisele. Kiirpealetungid ja kolmepunktivisked viisid tartlased poolajavileks juhtima 54:40 ja aitasid neljapunktiliseks kahanenud edu taas võiduks vormistada.

Tanel Tein viskas võitjale 33 ja Toomas Kandimaa 30 punkti, nad tabasid kahekesi 12 kolmest. “Oleme hommikustel treeningutel rohkesti viset harjutanud, sealt ka kindlustunne,” ütles Tein, kes end Indrek Rumma haardest sageli vabaks jooksis.

Ilma Rauno Pehkata on A. Le Coq kaotanud kolm mängu järjest, kahes viimases on vastased kogunud üle 100 punkti. “Uue mängujuhi värbamisele ma ei mõtle, valmistun üheks mänguks korraga,” ütles Sõber.

Delta 32 kolmesest tabas 18. A. Le Coq vastas kaheksa kolmesega 14 katsest.

Hotronicu ja Nybiti mõõduvõtmine pakkus pinget avavilest lõpusireenini. 1.40 enne lõppu suurendas Raoul Suuroru kolmene Nybiti edu 85:81-le. Andrus Renter kahandas Hotronicu kaotusseisu 83:85-le. 9 kolmest tabanud ja 33 punkti kogunud Nybiti snaiper Indrek Varblane vääratas keskpositsiooniviskel.

Igor Kurashov tüüris Hotronicu 40 sekundit enne lõppu viigisadamasse — 85:85. Priit Pihela takistas aga Nybiti tagamehe Indrek Reinboki läbimurret vea hinnaga. Reinbok tabas 23 sekundit enne lõppu mõlemad vabavisked, 87:85 Nybitile.

Hotronicu peatreener Kalle Klandorf võttis mõtlemisaja. Tema hoolealused viisid juhtnöörid juveliiri täpsusega ellu — seitse sekundit enne lõppu tabas tsenter Kurashov kolmese, 88:87 Hotronicule. Nybiti mängijad jõudsid kolme sekundiga üle väljaku, kuid pall läks vastaste kätest auti.

Nybiti peatreener Tiit Sokk palus minutilise mõtlemispausi. Ta otsis kibekiirelt kotist “tahvli”, et näidata hoolealustele, kuidas järelejäänud 2,4 sekundiga korvini jõuda. Pall toimetati Suurorule, kuid tema kaugvise ei tabanud.