DELFI VIDEO | Maik-Kalev Kotsar: Zirbes andis väikse tou, aga ma pole selline, kes läheks kätega külge

 (18)

Eesti korvpallikoondise keskmängija Maik-Kalev Kotsar meenutas pärast 43:86 kaotust Saksamaale ühte korvialust intsidenti avaveerandil, mis kohtunikul kahe silma vahele jäi.

Kotsar tegutses kaitses jõuliselt, nii nagu peab, kuid ajas sellega harja punaseks vastaste tsentril Maik Zirbesil, kes lõi eestlast konkreetselt näkku. Kohtunikud seda aga ei märganud ning ka Kotsar ise otsustas pärast laksu eemale tõmmata.

"Väikse tou andis tõesti. See stopp, mis ma tegin, oli pigem enda rahustamiseks. Ma pole selline mees, kes läheks kellelegi kätega külge. Rahustasin ennast maha. Läks, nagu läks," lausus Kotsar.

Enne mängu oli Kotsar ainuke, kes julges kõva häälega võidust unistada. USA ülikooliliigas mängiv mees ei kahetse oma sõnu. "Ma ei näe mõtet minna mingit mängu kaotama. Kui oled spordimees, siis tahad ikka võita, olenemata vastase tugevusest," sõnas ta.

Kotsar nägi, nagu peatreener Titt Sokk, suurt kaotust hea õppetunnina. "See mäng näitas mõnes mõttes meile perspektiivi. Saime aimu, kui tugevad NBA mehed tegelikult on. Samas peame iga mäng ka ise tugevamini peale minema. Serbia vastu peame kõvasti agressiivsemad olema, kui tahame head tulemust saada."

Vaata pikemat intervjuud Kotsariga videost!