DELFI VIDEO: Kelle tahaks Alar Varrak kaitsetegevuse tõttu "pärast tunde" jätta?

 (17)

BC Kalev/Cramo peatreener Alar Varrak nuhtles pärast 81:92 kaotust Rishon LeZioni Maccabile oma meeskonda kaitsetegevuse pärast ning tõdes, et osadele meestele jõuavad tema õpetussõnad kiiremini kohale kui teistele.

Nimesid Varrak ei nimetanud, kuid andis mõista, et mitte kõik pole trennis kaitset lihvides ühel lainel. ""Treeneril on professionaalses meeskonnas neid probleeme väga raske muuta. Lahendus oleks kuude viisi mõnele mehele drilli teha, mida meie graafiku juures on raske leida. Peame lootma, et mõne mehe rünnak korvaks tema eksimused kaitses. Mõnes mõttes hea, et see pauk praegu ära käis. Loodetavasti saavad mängijad mu mõttest niimoodi paremini aru," ütles ta.

Kalev oli eelkõige hädas vastaste lähitsooni visetega, millest kogunes külalismeeskonnale tervelt 66 punkti. Lahendus olnuks maa-ala kaitse ja vastase kolmesejoone taha surumine, kuid seda pole Varraku sõnul trennis piisavalt harjutatud. „Tunnistan ausalt, me pole jõudnud maa-ala trennis korralikult harjutadagi ning eksperimenteerima ei tahtnud hakata. Tagantjärele tark olles oleks võinud igasugu asju teha - vahetada, panna platsile lühike koosseis, aga lõppude lõpuks oleks see olnud vaid ühe mängu päästmine. Sellise kaitsega ei ole meil nii või naa teises ringis midagi teha,“ lisas Varrak.