DELFI VIDEO: Gintaras Krapikas Eestiga mängu eel: ise rikkusime tabeliseisu ära, häälestus saab olema hoopis teine

 (7)

Eesti korvpallikoondis seisab Euroopa meistrivõistluste alagrupiturniiri neljandas voorus vastamisi korvpallihiiu Leeduga. Pärast kohtumise eelõhtul peetud treeningut andis Delfile intervjuu leedulaste abitreener Gintaras Krapikas. Ta kinnitas, et Leedu läheb mängule vastu maksimaalse häälestusega.

„Kõiki meeskondi, kes on pääsenud finaalturniirile tuleb austada. Olenemata sellest, milline see meeskond näeb välja stardilehel. Seda tõestas veelkord Belgia võit meie üle. Ise kõrbesime oma suhtumisega. Homne valmisolek saab olema hoopis midagi muud,“ hoiatas Krapikas. Klubikorvpallis on tegu Kaunase Žalgirise peatreeneriga. „Ise rikkusime tabeliseisu ära ja nüüd tuleb ilmtingimata kaks viimast alagrupikohtumist võita,“ märkis ta kurjakuulutavalt.

Leedu sihid EM-il on mõistagi kõige kõrgemad. „Meilt oodatakse minimaalselt kohta finaalis ja ma ühinen nende ootustega. Euroopa meistrivõistluste kaks paremat tagavad otsepileti Rio de Janeiro olümpiale ning sinna pääsemine on meie suur eesmärk,“ teatas 1992. aasta olümpiapronks.

Eesti – Leedu kohtumine Riias algab kolmapäeval kell 21.30. EM-finaalturniiridel mängisime viimati Leeduga 1939. aastal.