DELFI VALGEVENES: Eesti korvpallikoondis jõudis Minskisse. Mänguhall paistab hotelli aknast

FOTOD
Eesti korvpallikoondis saabus Minskisse
Eesti korvpallikoondis saabus MinskisseFoto: Andres Putting

Eesti meeste korvpallikoondis jõudis täna pärastlõunal Valgevene pealinna Minskisse, kus laupäeval peetakse EM-valiksarja viimane võõrsil mäng.

Buss väljus Lublinist Varssavi lennujaama poole juba kell 6.30 hommikul, reisipäev kestis kokku tsirka kaheksa tundi. Koondis majutub Minski hotellis Belarus, mis on vaid viieminutilise jalutuskäigu kaugusel mängupaigast. Hotellil on 22 korrust ja 484 numbrituba. Tõsine monstrum.

Täna Minski spordipalees ringkäiku tehes oli areen inimtühi ja Eesti koondisest see puutumata jääbki. Koondis teeb õhtul kerge jõusaali treeningu hotellis, millele järgneb lõõgastav veekeskuse külastus. Eilne raske mäng Poolaga on vaja ihust välja saada.

Mängupaik Minski spordipalee avas uksed 1966. aastal ja mahutab tänasel päeval 3300 pealtvaatajat. Areen oli aastaid kasutuses ka kontserdihallina, kus vahemikus 2000 - 2010 esinenud sellised maailmakuulsad artistid/kollektiivid, nagu Deep Purple, Motörhead, W.A.S.P., Bryan Adams, Sepultura, Enrique Iglesias, Chris Rea, Limp Bizkit jt.