DELFI THBILISIS | Janari Jõesaar jääb mängust Gruusiaga eemale ning siirdub hoopis Hispaania kõrgliigasse!

 (73)
Eesti vs Serbia
Janari Jõesaar aktsioonis kohtumises Serbia vastu.Foto: Margus Pahv

Eesti meeste korvpallikoondis lendas Gruusiasse 2019. aasta MM-valiksarja viimasele kohtumisele kümnekesi. Kui Sander Raieste lahkumine Baskonia klubi juurde oli teada, siis Janari Jõesaare eemalejäämine tuli välguna selgest taevast.


Ei midagi hirmsat. Jõesaar on lihtsalt suundumas uutele jahimaadele. Delfile teadaolevalt ajab ta korda pabereid, et ühineda ühe Hispaania meistriliiga klubiga. Nime veel välja hõigata ei saa. Variant tekkis ootamatult, kaks päeva tagasi, ja Jõesaar otsustas sellest kinni haarata. Kalev/Cramost võimaldab lahkuda väljaostuklausel.

Kuigi Jõesaart oleks koondises väga vaja, olid treenerid mõistvad. Tema asemele kedagi ekstra koondisesse ei võetud. Nii jäi kümme meest. Reedesel treeningul Jõesaart meeskonna juures enam polnud. Võrreldes Serbia mänguga on lisaks Raiestele ja Jõesaarele eemal unelmate lahkumisetenduse saanud vanameistrid Kristjan Kangur, Janar Talts ja Gregor Arbet. Kolmiku asemikeks kehastuvad Erik Keedus, Indrek Kajupank ning Saimon Sutt.

Eesti mängib Gruusiaga Thbilisis pühapäeval, 24. veebruaril. Delfi ja Eesti Päevaleht on kohal ning kajastab toimuvat nii kirjas kui pildis.