DELFI SOTŠIS: Laskumisi kartnud Grete Gaim: täiesti kohutav kõik kokku

 (63)
Naiste laskesuusatamine Sotšis, Grete Gaim
Naiste laskesuusatamine Sotšis, Grete GaimFoto: Rauno Volmar

Eesti laskesuusatajatest naiste 15 km distantsil paremuselt teist tulemust näidanud ja olümpiavõistluses 58. koha saanud Grete Gaim oli rajal eesmärgiga terveks jääda. Ta kartis paaniliselt laskumisi. Halvad kogemused varasemast on peas piduri peale tõmmanud.

"Teadsin, et sõita ma niikuinii ei suuda, olin enne võistlust väga närvis. Kartsin laskumisi. Igal pool sõitsin allamäge sahka ja tõusudel rabelesin vahe tagasi. Kujutasin ette, et kukun püssil kaba pooleks ja suusad endale kõhtu kinni. Kulgesin lihtsalt raja läbi. Olen sedavõrd halb laskuja ja ei tahtnud kukkumisega kõike ära rikkuda," paljastas Gaim ajakirjanikele. "See ei ole esimene kord kui ma kardan, aga ma loodan, et see muutub. Tuleb asi käsile võtta ning veeta terve kevad mägedes, mitte kusagil palmisaarel."

Lisaks sõidule ei valmistanud Gaimile rõõmu ka laskmine. "Täiesti kohutav kõik kokku," kirjeldas 2012. aasta juunioride maailmameister rajal toimunut. "Kui sa lased kolm tiiru nulliga ja viimases tõmbad kaks trahvi, siis on kohutav. Ma küll arvasin, et mul on raudsed närvid ja pean vastu, aga... Laskekiirus oli all, läksin nulli peale välja, kuid ikkagi eksisin," polnud rahulolust juttugi.