Venemaa suurima ajalehe Rossiskaja Gazeta peatoimetaja asetäitja Dolgopolov rääkis Delfile ja Eesti Päevalehele, kuidas käis pärast olümpiamängude korraldusõiguse andmist Sotšile 2007. aastal esimest korda Krasnaja Poljanas, kuhu rajati suusaalade võistluspaigad, uhked hotellid, kauplused ja restoranid.

„Minu giid oli Jüri Reiljan, Eestist siia väljarännanute järeltulija, kes toona töötas vist Venemaa majandusministeeriumis. Ta rahustas mind: „Ärge muretsege, kõik saab korda.“ Tänu Reiljani selgitustele minu ärevus kadus.“

Reiljan vastutas toona Venemaa regionaalse arengu ministri asetäitjana lõunapiirkonna tööde eest. Dolgopolov rääkis, et ta tundis hästi kohalikke olusid ja inimesi, teadis, milleks ollakse suutelised. „Kuum eesti poiss,“ heitis lehemees nalja.

„Kui 1980. aasta Moskva olümpiaks valmistumisel olid juba paljud spordirajatised valmis ja kogu suurürituse eest vastutas Nõukogude riik, siis Sotši pärast tundsin muret,“ sõnas üle neljakümne aasta ajakirjanikuna töötanud Dolgopolov. „Tegu oli väsinud kuurorti ja provintsiga. Ala, kus on nüüd suurepärased võistluskeskused, oli soine maa. Seitse aastat tundus liiga lühike aeg, et kõigega õigeks ajaks valmis jõuda. Mujal maailmas oleks nii töömahukate objektide ehitamiseks kulunud kümme kuni viisteist aastat.“