DELFI RIOS: Paulius Jankunas: Siim-Sander Vene läheb Nižni Novgorodi, hakkame temast puudust tundma

 (11)
DELFI RIOS: Paulius Jankunas: Siim-Sander Vene läheb Nižni Novgorodi, hakkame temast puudust tundma
Paulius Jankunas Brasiilia vastuFoto: REUTERS/SCANPIX

Leedu korvpallikoondise ääremängija ja Siim-Sander Vene endine klubikaaslane Kaunase Žalgirises ütles välja, et meie mees mängib uuest hooajast Venemaa klubis Nižni Novgorod.

Info, mis Eesti korvpalliringkondades on viimastel päevadel olnud avalik saladus, oli Paulius Jankunasele faktiliselt teada juba ammu. „Ma tean kõike, me kirjutame teineteisele tihti. Hakkame temast Kaunases puudust tundma. Ta oli meil põhimees. Soovin talle palju edu! Loodan, et ta saab palju mänguaega ja sobitub nende mängu sisse. Hakkan tema tulemusi kindlasti jälgima,“ rääkis Jankunas Rio de Janeiro olümpial, kui Leedu oli jagu saanud Brasiiliast 82 : 76.

Esimese poolaja võitis Leedu tervelt 29 punktiga, kuid 10 000-pealise kodupubliku marulisel toetusel tulid brasiillased mängu tagasi ja hoidsid lõpuminutil vahet isegi nelja silma peal.

„Nad tulid teisel poolajal parema energiaga välja ja mängisid väga hästi. Me lasime tempot alla ja hakkasime tegema raskeid viskeid – see oligi meie põhiprobleem. Aga juhtus, mis juhtus. Hea meel, et võitsime.“

Seibutise arvates ei lasknud leedulased end vahel suisa pööraseks läinud Carioca Arena tribüünidest häirida, vaid pigem nautis head atmosfääri. „Õhkkond oli väga hea. Eriti, kui nad meile järele jõudsid (muigab – G.L.). Väljavilistamisega oleme juba harjunud.“