DELFI RALLIPÄEV: Ott Tänaku WRC auto jõudis esmakordselt Eestisse, lauluväljakul näeb seda juba alates kl 14

 (19)
Suurepärane ilm soosib ajaloolise kihutamise vaatamist lauluväljakul
wrc tallinn
wrc tallinnFoto: Henri Rump

Tänase "Delfi rallipäeva" tarbeks jõudis eile õhtul esmakordselt Eestise Ott Tänaku ja Martin Järveoja WRC auto.

Toyota Gazoo Racing WRC rallitiim jõudis eile õhtul kell 19.15 Tallinnasse, muuhulgas ka tänase "Delfi rallipäeva" üks "kangelastest" ehk Ott Tänaku ja Martin Järveoja võistlusauto Toyota Yaris WRC.

Tegu on ajaloolise sündusega, sest varem ei ole see Oti ja Martini auto Eestimaa pinnal olnud.

Huvitav fakt: Toyota Gazoo Racingu meeskond "Delfi Rallipäeval" on komplekteeritud peaaegu ainult eestlastest spetsialistidega - seega rallifännid saavad oma küsimused auto kohta esitada puhtas eesti keeles.

Toyota Yaris WRC rallimasinat saab uudistama tulla juba täna Tallinna lauluväljakul alates kell 14.00.

Tänased võistluspaarid:

Ott Tänak – Martin Kangur
Karl Kruuda – Joosep Ralf Nõgene
Eero Nõgene – Margus Murakas
Juss Laansoo – Kevin Korjus
Esapekka Lappi – Rainer Aus
Sten Oja – Randu Riiberg
Martin Järveoja – Jarkko Mietinen
Ken Torn – Egon Kaur

Päeva programmi ja võistlussüsteemiga saab tutvuda SIIN.

Veel üks hea uudis Oti ja Toyota tiimi ilmaennustaja Hannes Tõnissonilt: "Peab tõdema, et selle nädala viimane tööpäev - reede - soodustab töö tegemist, sest rannailm pöördub normaalseks Eestimaa suveks – päevane temperatuur kukub +15 ja +20 kraadi vahele, taevasse ilmuvad pilved ja vahel tuleb vihma.

Seotud lood:

Ka laupäev ei kandideeri randa mineku ilmade klassis, samas aga sobib ideaalselt aktiivse puhkuse veetmiseks, näiteks "Delfi rallipäeva külastamiseks". Kui varahommikul võib veel siin-seal mõni piisk vihma tulla, siis ennelõunaks see võimalus kaob.

Temperatuur lauluväljaku piirkonnas tõuseb hommikuselt +12.. +13 kraadilt pealelõunaks +15..+18 kraadini. Hommikul on rohkem päikest, lõunapaiku kisub pilviseks ja õhtupoole näeb jälle pisut rohkem päikest, mis ka soojatundele pisut kaasa aitab. Mõneti häirivaks faktoriks on üsna tugev põhjatuul, mis rallipäeva alguses 6-8 m/s puhudes teeb tunde veidi jahedaks ja mõistlik oleks leida tuulekindlad riided või seada end laulukaare varju, mis just kenasti põhjapoolsele küljele püsti pandud."

Ürituse korraldab Ekspress Meedia, pileteid saab osta SIIT.