DELFI PYEONGCHANGIS | Venelasi huvitab olümpiamängudel kokkuvõttes ainult üks asi

 (2)
Venemaa lippe näeb hokihallis igal pool.
Venemaa lippe näeb hokihallis igal pool.Foto: Valery Sharifulin, Valery Sharifulin/TASS

Venelaste jaoks on käimasolevad olümpiamängud olnud võrreldes varasemaga hoopis teistsugused – oma lippu, hümni ja tavapäraseid võistlusriideid neil ei ole. Tavapärast kullakoormat neil ka ei ole ning seni ongi võidetud ainult üks kuldne medal. Siiski tundub, et see venelastest fänne eriti ei morjenda, kuna tegelikult huvitab neid siin olümpial ainult üks asi.

Olümpiasportlased Venemaalt on seni võitnud koguni 14 medalit, kuid kuldne autasu on tulnud ainult naiste iluuisutamise üksiksõidus. Kui olümpiaareenide vahel ringi liikuda, siis tundub, et Venemaalt saabunud pealtvaatajaid eriti ei häiri senised veidike tagasihoidlikumad tulemused ning ka koondislaste harjumuspäratu võistlusdress. Kõiki huvitab ainult meeste jäähoki.

Suursoosikud venelased on hokiturniiril jõudnud juba finaali ning seal kuldmedali võitmine parandaks kõik senised haavad. Hokihallis kõigub kogu aeg “Rossija, Rossija“ ning lehvivad Venemaa lipud ehk fännid on südamega asja juures ning oodatakse pühapäeva ja hokiturniiri finaali. Fänne mingid piirangud ei häiri ning nemad elavad end samamoodi välja nagu tavaliselt.

Poolfinaalis Tšehhit 3:0 nuheldnud venelasi ootab esikohamängus Kanada või Saksamaa.