DELFI PYEONGCHANGIS | Talihärm: kolmandas tiirus külmusid jalad kangeks, aga jään tulemusega rahule

 (17)
Pyeongchang2018 Naiste laskesuusatamsie jälitussõit
Johanna TalihärmFoto: Madis Veltman

Pyeongchangi taliolümpial laskesuusatamise jälitussõidus 22. kohalt startides 26. positsioonil lõpetanud Johanna Talihärm kahetses esimese püstitiiru kahte möödalasku, kuid jäi üldiselt võistlusega rahule.

"Kindlasti jäin tulemusega rahule - olla kaks korda 30 seas, seda poleks lootnud. Ja kui sprindi 22. kohta poleks all olnud, oleks tänane olnud karjääri parim," sõnas nelja tiiru peale neli möödalasku teinud Talihärm.

"Olin täna suusarajal tragi. Kui ei ole, kihutatakse mööda," lisas ainus olümpiale pääsenud Eesti naislaskesuusataja, kes esimese lamadestiiru läbis puhaste paberitega ja tõusis hetkeks isegi 15. kohale.

"Kripeldama jääb esimene püstitiir, kus tegin kaks möödalasku. Jalad külmusid kangeks ja raske oli seista. Ma ei kontrollinud end nii nagu vaja. Tuulele tiirudes tähelepanu ei pööranud, vaid võitlesin sellega, et must täpp sihikule saada."

"Ma ei teadnud, kui kõrgele esimese tiiru järel kerkisin. Meie alal võid ka enne neljandat tiiru kõrgel kohal olla, kuid ikkagi põruda. Pärast esimest tiiru tibusid ei loeta."