DELFI PYEONGCHANGIS | Rene Zahkna: reaalselt võttes medalit võitma ei lähe ning seetõttu tahtsin avamisel osaleda

 (2)
Eestlased Pyeongchang 2018 avatseremoonial
Eestlased olümpiamängude avatseremoonial. Teiste seas sammus ka olümpiadebütant Rene Zahkna.Foto: Madis Veltman

Pyeongchangis oma olümpiadebüüdi tegev 23-aastane laskesuusataja Rene Zahkna kuulus reedel nende Eesti atleetide sekka, kes sammus ka avatseremoonial. Zahkna esimene start seisab ees pühapäeval, kui on kavas meeste sprint.

“Mingis mõttes oli olümpia väiksena suurem unistus. Mida lähemale see aga jõudis, siis aina reaalsemaks see läks,“ rääkis Zahkna. “Tegelikult olen ma siin laskesuusatajana ja avamine ei ole laskesuusatamise osa. Kuna see on aga minu esimene olümpia ja ma reaalselt medalit võitma ei lähe, siis minu lõppkoht kindlasti avamisel osalemise taha ei jää.“

Zahkna sõnul ei ole mõned tunnid avamisel veetmine ülemäära suur terviserisk. “Meie kuldajastu suusatajad viisid alati riskitaseme võimalikult madalaks. Siis mindi ka medalite järgi. Mina arvan, et minu jaoks ei ole see nii suur terviserisk nagu on hirmutatud,“ lisas ta.

Enda vormi kohta tõdes Zahkna, et seis on paremaks läinud. “Neljapäeval tegin kõva trenni. Sain pehme lihase jäigaks. Spordi mõttes on praegu hästi läinud. Seda pingutust oli mul vaja. Nüüd on vaja anda viimane lihv. Tulemuse osas on saanud minu jaoks määravaks ikka lihasseisund,“ sõnas Zahkna.