DELFI PYEONGCHANGIS | Kristjan Ilvest ja teisi kahevõistlejaid kaitseb hüppemäel 2,4 miljonit eurot väärt turvavarustus

 (3)
Kahevõistluse esimene hüpe
Kristjan Ilves Pyeongchangi hüppemäe kohal lendamas.Foto: Madis Veltman

Suusahüppajad on oma võistlused olümpiamängudel küll lõpetanud, kuid Pyeongchangi hüppemäed on endiselt kasutuses, kuna sealt asuvad oma hüppeid veel sooritama kahevõistlejad. Hüppemäed on olümpiamängudel enamasti ühed kallimad rajatised ja need tuleb alati teha ka sportlaste jaoks võimalikult turvaliseks.

Pyeongchangis on hüppemägedel sportlaste turvalisus kindlasti suureks teemaks, kuna võistluspaigas puhuvad küllaltki sageli tugevad tuuled, mis võivad sportlastele võistluste ajal ohtlikuks saada. Nii avaldati, et hüppajate turvalisuse tagamiseks kulutati hüppemägedel koguni 2,4 miljonit eurot.

Nimetatud rahasumma kulutati suurte tuulevõrku paigaldamiseks, mis peavad tuuleiilid kinni püüdma ning laskma sportlastel turvaliselt hüpata.

“Uute hüppemägede ehitamise eel tahame alati teada saada tuuleuuringuid viimase aasta jooksul. Näiteks siin me teame, et 90 protsenti ajast puhub tuul läänest,“ rääkis hüppemäest Rahvusvahelise Suusaliidu võistlusdirektor Walter Hofer. “Neid mägesid ehitama hakates oli kohe näha, et tuuled on siin tugevad ja seetõttu nõudsime suuri summasid turvalisuse tagamiseks.“

Kahevõistluse suure mäe hüppeid alustatakse täna Eesti aja järgi kell 12. 10 km suusasõidule starditakse 14.45.