DELFI PYEONGCHANGIS | Kristjan Ilves sai viimastel võistluseelsetel hüpetel end juba paremini lendama


Eesti kahevõistlejate treeninghüpped
Kristjan Ilves Pyeongchangis.Foto: Madis Veltman

Kahevõistlejad alustavad oma võistlusprogrammi Pyeongchangi olümpial homme, kui kavas on normaalmäe võistlus. Täna oli kavas veel viimane treeningpäev. Kõik said võimaluse korral teha kolm hüpet. Eestlaste esinumber Kristjan Ilves tuli mäkke kahe esimeses voorus. Ilves näitas seejuures paremaid õhulende, kui kahel eelmisel sellelt mäelt tehtud hüppel.

Esimesel treeninghüppel lendas Ilves 97,0 meetrit ning see oli avavoorus päeva 14. tulemus. Kõige pikema lennu tegi norralane Jarl Magnus Riiber, kes hüppas 110,0 meetrit. Teine oli sakslane Johannes Rydzek 104,5 meetriga.

Teine eestlane Karl-August Tiirmaa 80,5 meetrit ja oli 48. Avavoorus ei hüpanud neli Saksamaa ässa (Björn Kircheisen, Vinzenz Geiger, Eric Frenzel ja Fabian Riessle).

Teisel treeninghüppel näitas Ilves juba võrreldes ässadega paremat minekut. Hüppe pikkuseks oli 97,5 meetrit ja see andis vooru 6. tulemuse. Parim oli taas Riiber, kes hüppas 105,5 meetrit.

Tiirmaa oli 71,0 meetriga 47. Teisest treeninghüppest loobusid kõik sakslased.

Viimase treeningvooru parim oli taas Riiber, kes lendas 104,0 meetrit. Teine oli Akito Watabe 102,5 meetriga. Ilves viimases treeninghüppest loobus. Tiirmaa hüppas aga 80,0 meetrit ja oli 34.