DELFI PYEONGCHANGIS | Kõiv ja Zahkna langesid tuulepuhangute ohvriks: tuul oleks peaaegu ise märgi alla viinud

 (41)
Pyeongchang2018 Meeste laskesuusatamine
Kauri Kõiv Pyeongchangi olümpial.Foto: Madis Veltman

Eesti laskesuusatajatest ebannestus avavõistlus eelkõige Rene Zahknal ja Kauri Kõivul, kes said 87 mehe konkurentsis vastavalt 75. ja 76. koha. Mõlemad mehed tunnitasid, et hiljem startinud sportlastena jäid nad tõusnud tuule meelevalda.

“Tuul vähe keerutas lamades laskmise ajal. Kaks trahvi tulid sealt. Ega püstigi väga vaikne polnud. See on laskesuusatamine. Peab vähe õnne ka olemas. Mida siin ikka peitu pugeda, kuna see kohta protokollis ei tõsta,“ sõnas kokku kolmel lasul eksinud Kõiv.

“Püsti laskmine tuli väga raskelt. Tuul aitas negatiivselt kaasa. Püsti oli väga raske. Esimesed kaks sain pihta ära, kuigi tuul oli tõusmas. Kolmas märk oleks hullu tuule tõttu peaaegu ise alla kukkunud. Proovisin tuulega ära lasta ning sealt tuligi üks eksimus juurde,“ rääkis Zahkna.

“Nii suurt tormi ei oodanud. Sõidu alguse põhjal jäi mulje, et nii suurt tuult enam ei tule, kuid läks hoopis niipidi. Nägin ka Kalev Ermitsa laskmist ja tundus, et vall on viimastel laskekohtadel ees ja päästab ära. Ei tea, kas pandi seejärel puhurid tööle? Olümpiadebüüt oli küll, kuid midagi ei jäänud närvi taha. Taktikaliselt oli kõik õige. Määras kontrollimatu võistlusfaktor,“ lisas Zahkna.