Delfi Muhu Väinal: Põhjakonn sõitis Bossanovale otsa ning Merihunt kaotas rooli

 (9)
Lisatud fotod!
Delfi Muhu Väinal: Põhjakonn sõitis Bossanovale otsa ning Merihunt kaotas rooli
Foto: Ester Vaitmaa

Tuuline päev Heltermaa all paneb sõitjad tõeliselt proovile - juba regati esimeses pooles oli mitmeid tehnilisi rikkeid ja kahjustusi. Mitte kaua peale starti tuli korraldajate laeva teade, et jahtlaev Põhjakonn on sõitud Bossanovale sisse. Laevakere sai viga, ent tõsisemaid kahjustusi laeval ei olnud. Küll on aga Heltermaa ringil hulgaliselt katkestajaid, juba enne starti keerasid mitmed purjekad ilmastikuolusid ja enda oskusi hinnates sadamasse tagasi ja jätsid etapi vahele.

"Praegu on katkestajaid selle regati jooksul kõige rohkem olnud. Muidugi on tuuline, aga tegelikult on 12 meetrit sekundis väga hea purjetamisilm," ütles Delfile peavõistlusjuht Aivar Laus. 

Hetkel, mil sõit alles kestab, on jätnud startimata või katkestanud 10 jahti; kokku osaleb tänavusel Muhu Väinal 114 jahti.

Peagi pärast starti saabus teade ka laeva kohta, mis oli kaotanud juhitavuse. ORC neljandas grupis sõitev Merihunt oli vigastanud oma rooli.

"Neil on rool katki, lähme aitame neil sadamasse minna," arutati sadamasse tagasipöörduva stardilaeva pardal. Merihunt saadigi kenasti sleppi ent esialgne vedamisnöör oli liiga lühike ning laev pendeldas abitult köie otsas. Merihundi meeskond otsustas siiski aeglaselt ja omalkäel sadamasse jõuda. Vaata fotosid!

Hommikul kella poole kümne ajal olid juhid veel lootusrikkad ning sättisid ennast starti.

Muhu väina regatt on nii Eesti meistrivõistlused avamerepurjetamises kui ka Eesti vanim purjeregatt. Seda on korratud alates aastast 1958 ja tänavu on osalemas üle 700 purjetaja ligi 114 alusel.