DELFI BERLIINIS | Martin Kupper: ma polnud mehe eest väljas

 (5)
Kergejõustiku EMi teine võistluspäev
Kergejõustiku EMi teine võistluspäevFoto: Ilmar Saabas

Kergejõustiku EMi kettaheite eelvõistluses 62.13 heitnud ja sellega A-grupis seitsmenda koha saanud Martin Kupper polnud endaga rahul. Lõppvõistlusele pääsuks sellest ilmselt ei piisa.

„Ma ei olnud täna mehe eest väljas,“ tunnistas ta. „Alustasin rahuldava katsega, aga ilusat punkti ei õnnestunud võistlusele panna. Viimasel katsel läksin panema, aga tehnika lagunes ära.“ Kupper heitis esimeses voorus 62.03, teisel katsel suutis ta oma tulemust 10 sentimeetrit parandada, kolmas üritus aga ebaõnnestus.
„Kuidagi väga raskelt tuli see võistlus ning ma ei suutnud ennast realiseerida,“ tõdes Kupper ning nõustus väitega, et EMi tulemus peegeldab ilmekalt kogu tänavust hooaega. „Kogu asi oli natuke ligadi-logadi,“ lisas ta.

Kettaheite eelvõistluse esimese grupi jõuproov oli suurte meeste jaoks raske. Näiteks Piotr Malachowski jäi tulemuseta ning kogu võistluse tase oli keskpärane. Lõppvõistlusele saamiseks tulnud ilmselt heita 62 ja pool meetrit.
„Ma ei oska ütelda, miks tase selliseks jäi. Ring oli korras ja palavus ei seganud,“ tõdes Kupper. „Ka mina ei suutnud ennast ületada, kuigi selleks polnuks pidanud tegema midagi erilist.“