Brittide uurimus: curling on sama ohtlik ala kui suusahüpped

 (16)
Brittide uurimus: curling on sama ohtlik ala kui suusahüpped
Reuters/Scanpix

Kõlab uskumatult, et kivide veeretamine jääl võib olla sama riskantne kui sajameetrisest suusahüppetornist alla tuhisemine ning ohtlikum kui kelguga mööda jäist renni kihutamine 150 km/h. Aga see on tõsi!

Ajakiri British Journal of Sports Medicine avaldas uurimuse talispordialade ohtlikkusest, millest selgub, et curling on täpselt sama vigastusterohke kui suusahüpped ning ohtlikum näiteks kelgutamisest, laskesuusatamisest ja mogulsuusatamisest, vahendab Eurosport.

Uuringus on võrreldud eri alade vigastusprotsenti 2010. aasta Vancouveri olümpial, kus sai vigastada neli protsenti curlingumängijatest ehk iga 25-s sportlane.

Sama vigastusportsent oli suusahüppajatel, veidi väiksem kiiruisutajatel (3 %), mogulsuusatajatel (2 %), kelgutajatel (2 %) ja laskesuusatajatel (1 %).

Sotši olümpia uudiste valgues pole ilmselt kellelegi üllatuseks, et kõige ohtlikum ala on lumelauakross (vigastusprotsent lausa 35 %), sellele järgneb suusakross (20 %) ning vigursuusatamine (19 %). Viimasega sama ekstreemne spordiala on bobikelgutamine (19 %).

Ohtlikumate alade edetabel (ala ja vigastusprotsent):

Lumelauakross 35 %
Suusakross 20 %
Vigursuusatamine 19 %
Bobikelgutamine 19 %
Jäähoki 18 %
Lühiraja kiiruisutamine 18 %
Iluuisutamine 15 %
Lumelaua rennisõit 14 %
Mäesuusatamine 13 %
Lumelaua paralleelslaalom 7 %
Skeleton 6 %
Curling 4 %
Suusahüpped 4 %
Kiiruisutamine 3 %
Mogulsuusatamine 2 %
Kahevõistlus 2 %
Kelgutamine 2 %
Laskesuusatamine 1 %