Valitsevad maailmameistrid asusid B-alagrupi kolmandas voorus Jaapani vastu 10. minuti Robinho väravast juhtima, 27. minutil Aasia meistrid Shunsuke Nakamura löögist viigistasid.

Avapoolaja võitsid siiski brasiillased — pooletunnise mängu järel viis Ronaldinho maailmameistrid 2:1 juhtima.

Kaks minutit enne kohtumise lõppu suutis Jaapan Masashi Oguro väravast viigistada, kuid alagrupist edasipääsuks vajalikku võitu jaapanlased siiski ei saanud.

2:2 viik viis poolfinaali Brasiilia tänu paremale väravate vahele. Maailmameistrid kohtuvad laupäeval poolfinaalis A-alagrupi võitnud Saksamaaga, pühapäeval lähevad teises poolfinaalis vastamisi Mehhiko ja Argentina.

B-grupi võitnud Mehhiko viigistas kolmapäeval Kreekaga 0:0, Euroopa jalgpallimeistrid lõpetasid karikavõistlused löömata ühtegi väravat.