Hõbemedali teenis naiste 400 m jooksus ameeriklanna Sydney McLaughlin ajaga 52,23. Kaks ameeriklannat olidki teistest mäekõrguselt üle. Kolmas oli jamaikalanna Rushell Clayton 53,74-ga.

Doha MM-il on seni palju kriitikat saanud publiku vähene huvi võistluste vastu, kuid reedel oli staadionil rahvast küll. Kohalikud olid vaatama tulnud Katari suure sangari Mutaz Essa Barshimi võistlust. Barshim ei vedanud fänne alt ning Katari äss krooniti teist MM-i järjest kõrgushüppes maailmameistriks. Barshim ületas parimal katsel 2.37.

Hõbemedali võitis venelane Mihhail Akimenko 2.35, kolmas oli tema kaasmaalane Ilja Ivanjuk samuti 2.35-ga. Mõlemad olid loomulikult stardis neutraalsete sportlastena.

Kui naiste 400 m jooksus jäi Bahama neljapäeval kuldmedalist ilma (Shaunae Miller-Uibo pidi mõneti ootamatult leppima hõbemedaliga), siis meeste 400 m jooksus tõi kuldse autasu Bahamale Steven Gardiner ajaga 43,48. Hõbemedali võitis Kolumbia jooksja Anthony Jose Zambrano 44,15-ga ja pronksi teenis ameeriklane Fred Kerley 44,17-ga.

Põnev oli ka meeste 3000 m takistusjooks, kus kuldmedali teenis keenialane Conseslus Kipruto 8.01,35-ga. Võitja selgitamiseks läks lõpuks vaja fotofinišit. Hõbemedali võitnud Etioopia jooksja Lamecha Girma kaotas võitjale kõigest ühe sajandikuga. Pronksi teenis 8.03,76-ga marokolane Soufiane El Bakkali.

Medalikomplekt jagati välja ka naiste kettaheites. Kuldmedali võitis kuubalanna Yaime Perez 69.17-ga. Hõbeda teenis tema kaasmaalanna Denia Caballero 68.44-ga ja pronksi horvaatlanna Sandra Perkovic 66.72-ga.