Blatter sõimas Katari MMi kriitikuid rassistideks

 (6)
Sepp Blatter
Sepp BlatterFoto: FAHAD SHADEED, REUTERS

Rahvusvahelise Jalgpalliliidu (FIFA) president Sepp Blatter teatas, et Katari 2022. aasta jalgpalli MMi ümber puhkenud korruptsiooniskandaali taga on rassism.

"Järjekordselt rünnatakse FIFA-t. Seekord seoses Katari MMiga. Kahjuks on nende rünnakute taga näha rassisimi ja diskrimineerimist ning see teeb mind eriti kurvaks," rääkis 78-aastane Blatter Aasia Jalgpalliliidu kongressil, vahendab Daily Mail.

Presidendi erilise rünnaku alla sattus Suurbritannia ajakirjandus. "Me oleme näinud, mida Briti ajakirjandus on avaldanud. Ma ei tea, mis on selle põhjuseks, kuid me peame jääma ühtseks. Ühtsus on parim moodus, et seista vastu neile, kes tahavad hävitada FIFA-t. Nad ei taha hävitada jalgpalli, vaid just FIFA-t kui organisatsiooni," teatas Blatter.

Katari MM on sattunud suure rünnaku alla, sest avalikuks on tulnud suured altkäemaksud, mida Katari kandidatuuri poolt hääletanud saadikutele maksti. Juuni alguses paljastas Sunday Times, et nende käsutuses on dokumendid, mis tõestavad, et Katari kõrge jalgpalliametnik ja FIFA ekspresident Mohammed Bin Hammam maksis erinevatele isikutele umbes 5 miljonit dollarit altkäemakse.