Balti liiga kaheksandikfinaalid selged, TTÜ jäi ülinapilt play-off kohast ilma

 (13)
Karikavõistluste pronksimäng TLÜ Kalev vs TTÜ KK
TTÜ oli ainus põhiturniiril osalenud tiim, kes 16 parema sekka ei pääsenudFoto: Madis Veltman

Täna sai selgeks Balti klubide lõplik saatus FIBA Europe Cupil ja seega võis paika panna ka korvpalli Balti liiga kaheksandikfinaalpaarid.

Enne tänast oli ebaselge veel Atõrau Barsõ, Pärnu Sadama ja TTÜ saatus. Nemad pidid ootama, kuidas lähevad mängud Ventspilsil, Utena Juventusel ja Pieno Zvaigzdesel.

Ventspils tagas edasipääsu, võites 69:62 Sofia Lukoili, sama edukas oli õhtu ka Utena Juventusel, kes alistas 74:63 BC Himiku. Nende pääs FIBA Europe Cupi 16 parema sekka tähendas, et Balti liigas nad ei osale ning seega tagasid pääsu BBL-i kaheksandikfinaalis Barsõ ja Pärnu.

Ainsa põhiturniiril osalenud klubina peab Balti liiga play-offidest suu puhtaks pühkima TTÜ, kes sai alagrupiturniiril kirja 2 võitu ja 10 kaotust, omades seeläbi viimast asetust.

Peaaegu oleks võimaluse edasi mängida saanud siiski ka nemad. Nimelt alistas Pieno Zvaigzdes koduplatsil 101:86 Rumeenia klubi Energia Targu Jiu - FIBA Europe Cupil edasipääsuks (ja seega Balti liigast loobumiseks) vajanuks nad vaid kaks punkti suuremat võitu.

Kõik kaheksandikfinaalid:

Šiauliai - Pärnu Sadam
TÜ/Rock - Atõrau Barsõ
Pieno Zvaigzdes - Riia Barons
Vytautas - Nevežis
Lietkabelis - Jurmala/Fenikss
Valmiera/ORDO - TLÜ/Kalev
Liepaja/Triobet - Rakvere Tarvas
Jekabpils - AVIS Rapla