Ansip ja Ilves tabasid hõbedamees Nabi kaheksaminutilise vahega

 (34)
Heiki Nabi
Heiki NabiAP/Scanpix

President Toomas Hendrik Ilves ja peaminister Andrus Ansip õnnitlesid värsket hõbemedalimeest Heiki Nabi ja tema treener Henn Põllustet telefonitsi kaheksaminutilise vahega.

Ligi veerand tundi pärast autasustamist kohaliku aja järgi kell 21.33 õnnestus esmalt liinile pääseda Ansipil.

Peaminister õnnitles vahetult pärast võistlust telefoni teel hõbeda võitnud Heiki Nabi ja tema treenerit Henn Põllustet. Peaminister tänas neid rahvale kingitud ülevate hetkede eest ja kinnitas, et Eesti on uhke nende saavutuse üle

Kaheksa minutit hiljem eemaldus Nabi Exceli maadlushallis ajakirjanike haardest uuesti, kui telefonitoru teises otsas oli president Ilves.

"Täna tehti spordiajalugu, kui Heiki Nabi tõi hiidlastele vististi koguni esimese, aga Eestile järjekordse olümpiamedali. Ühinen kõigi õnnitlejatega ja tunnen uhkust, et Palusalu, Kotkase ja teiste maadlejate vägiteod on saanud jätku. Maailmameistri edu ei saa ju tulla ootamatusena. Ometi olen nõus kõigi nendega, keda tänane medal üllatas. Soovin veelkord palju õnne nii Heikile kui kõigile neile, eriti treener Henn Põllustele, kes selle olümpiamedali sünnile on kaasa aidanud," teatas president Ilves oma Facebooki-lehel.