Oleme enda jalgpallilistes arengutes püstitanud teesi vajadusest leida kõnealusele lahendus. See on õigupoolest meie jalgpalli ainus võimalus.
Kodustatud venelased
Mängu saab tuua ka sakslased - 18. mail sai Venemaa kodakondsuse ja pidi loobuma Saksamaa omast 1988. aastal Dnepropetrovskis sündinud, kuid Saksamaal üles kasvanud ja isegi kahes sõprusmängus seda riiki esindanud Schalke 04 poolkaitsja Roman Neustädter. Esimese mängu Venemaa eest tegi ta 1. juunil Innsbruckis Tšehhimaa vastu, kusjuures Vene ajakirjanikud ironiseerisid, et vastased lõid võidutabamuse just kodustatud sakslase Neustädteri pealt väravasse, mida kaitses kodustatud brasiillane Guilherme.
Paar sõna ka treeneritest: Roy Hodgson inglaste pingil on kõige lihtsam treener, kes inglastel teab mis ajast olnud; treener, kelle ei pannud paika fännid; treener, kellele antud aega meeskonna ehitamiseks; treener, kelle aeg võib siiski peale seda turniiri otsa saada. Treener, kelle käes olev meeskond võib olla inglaste jaoks üle pika aja parim.
Leonid Slutski kohta ütleksin, et kui keegi suudab venelased mängima panna, siis just tema. Aga ka Slutski pole mingil juhul garantii.
Kõik siiamaani panin kirja enne mängu algust.
Mängust
Hümni kaasa laulnud Neustädter alustas algkoosseisus, see pidi muutma Venemaa mängu inglaste jaoks ettearvamatuks - nii ütles Hodgson mängueelsel pressikonverentsil - ja andma venelastele puute Lääne-Euroopa jalgpalliga - nii arvan Slutskit mõtlevat. Neustädter ei tundnud end platsil kõige mugavamalt, kuid harjus mängu käigus ja teisest võimalusest - et tema platsiolek muudab mängu venelaste endi jaoks ettearvamatuks - rääkima ei pea.