48, 61, 57. Mitu punkti Eesti saab? Holland jätkas EM-il purustustööd

 (13)
Võrkpalli EM-finaalturniir Eesti vs Rumeenia
Hollandi vastu on kõigil raskeks läinud, läheb ka Eestil.Foto: Jaanus Lensment

Tiitlivõistlusel debüteeriva Eesti naiste võrkpallikoondise homne vastane Budapestis on kahel viimasel EM-il hõbemedali teeninud Holland.

See mäng saab olema tõeline proovikivi maailma absoluutse tipuga ja geimi võit oleks ime. Holland on Budapestis geimide ja punktide osas olnud väga „kitsi”. Ühtegi geimi ei ole EM-il veel kaotatud, avavoorus loovutati Rumeeniale 48 silma (21, 18, 9), seejärel C-grupi teiseks soosikuks peetud Aserbaidžaanile 61 (15, 23, 23) ja täna Horvaatiale 57 (16, 18, 23).

Andrei Ojamets ja Mihkel Sagar vaatasid Hollandi tänast mängu terava pilguga. Foto: Jaanus Lensment
Seotud lood:

Hollandi võistkond on pikk ja võimas, aga ka tehniliselt heal tasemel. Tänase koosseisu keskmine pikkus näiteks oli 190 sentimeetrit, Eesti eilsel algkoosseisul kõigest 180. Seega kindlasti on vastas meil väga kõrge blokk.

Teises tänases C-grupi matšis läksid vastamisi Ungari ja Aserbaidžaan, kellel mõlemal oli siiani üks võit. Aserbaidžaan oli täna parem 3:0.

Gruppi juhib kolme võiduga Holland, Rumeenia ja Aserbaidžaan jagavad kahe võiduga teist kohta. Eestil on kirjas kolm kaotust, Ungarile jäädi alla kuivalt, Horvaatiale ja Rumeeniale 1:3.

Teised tänased mängud:

A-grupp

Prantsusmaa - Serbia 1:3

Türgi - Bulgaaria 3:1

B-grupp

Itaalia - Belgia 3:0

Poola - Ukraina 3:1

D-grupp

Saksamaa - Venemaa 3:2

Slovakkia - Valgevene 3:2