2020. aasta olümpiat jääb taotlema vaid Tokyo?

 (3)
Tokyo
TokyoAFP/Scanpix

2020. aasta suveolümpiamängude korraldusõigus võib minna Tokyole ilma Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) hääletuseta, sest Jaapani pealinna konkurendid on oma kandidatuuri tagasi võtmas.


Kuigi hetkel on sõelale jäänud lisaks Tokyole veel Madrid ja Istanbul, on kahe viimase edasine kandideerimine suure küsimärgi all, kirjutab Sports Features.

Madridi jaoks võib saatuslikuks saada Hispaania raske majanduslik olukord. Hispaania linn Pontferrada on juba ilma jäämas 2014. aasta jalgratta maailmameistrivõistlustest, sest ei suuda üritust finantseerida.

Istanbul võib omakorda olümpialinnaks kandideerimisest loobuda põhjusel, et Türgi tahab 2020. aastal korraldada ka jalgpalli EMi finaalturniiri. Euroopa Jalgpalliliidu (UEFA) president Michel Platini on juba mõista andnud, et Türgile ei anta jalgpalli EMi, kui vaid mõned päevad pärast jalgpalli suurturniiri algaks Isranbulis olümpia.

Kuna Türgis on jalgpall kõige populaarsem spordiala, võivad türklased olümpia korraldamisele eelistada hoopis jalgpalli EMi.