VEF läks mängu 19:4 juhtima ja esimene veerandaeg võideti tulemusega 27:12.

Teise veerandi alguses suutis Viimsi vahet pisut vähendada, aga õnn jäi üürikeseks, sest vigastada sai põhitsenter Rolands Zakis, Tundus, et viga sai hüppeliiges. Neli minutit enne teise veerandi lõppu juhtis VEF 41:22. Esimese poolaja võitis VEF 50:32.

Kolmanda veerandi järel on VEF-i eduseis 67:52. Zakist polnud enam isegi Viimsi pingil ja seega lõppes lätlase etteaste seitsme minuti ja seitsme punktiga.

Neljandal veerandil oli VEF-i edu kindel ja Viimsi peatreener Valdo Lips andis mänguaega ka Viimsi pingimeestele. Lõpuks olid VEF-i võidunumbrid 94:65.

VEF-i resultatiivseim oli 20 punktiga Jalen Riley, 16 punkti lisas Ronald Curry. Viimsi kasuks viskasid 17 punkti Taavi Jurkatamm ja Tyler Roberson.

Riia VEF - Viimsi fotod:

TÄISPIKKUSES:

Esimest hooaega Eesti-Läti liigas mängiv Viimsi alistas poolfinaalis Devin Harrise viimase sekundi korvi abil Pärnu Sadama 83:81. Riia VEF jõudis finaali tänu 116:55 võidule Ogre üle.

Eesti-Läti liiga läbi aegade suurimast võidust jäi VEF-il aga napilt puudu. Tippmarki hoiab endiselt oma kätes Kalev/Cramo, kes oli 2020. aastal Tartu Ülikoolist üle 64 punktiga, 110:46.

Selle hooaja mõlemad omavahelised kohtumised on Läti tippklubi kindlalt enda kasuks pööranud. 24. oktoobril sai Viimsi kodusaalis 64:87 kaotuse ning täpselt kuu aega tagasi võttis VEF 90:64 võidu.

Pronksimängus alistas Pärnu Sadam 84:77 Ogre.