Eesti naistele meeldib liikuda. Kaheaastase sunnitud koroonapausi järel 21. mail Tallinna lauluväljakul taas päriselt toimuvale Eesti populaarseimale naiste liikumissündmusele on käimas hoogne registreerimine. Poolteist kuud enne suursündmust on registreerijaid juba ligi neli tuhat, mis lubab osalejate arvuks prognoosida üle kümne tuhande liikumisharrastaja.

LHV maijooksul saavad naised ja tütarlapsed kaasa lüüa kahel distantsil. Keskpäeval, kell 12 stardivad noored kolmekilomeetri pikkusele RIMI tütarlastejooksule. Tund hiljem, kell 13 antakse start seitsmekilomeetri pikkusele LHV maijooksu põhidistantsile, kus võib osaleda nii joostes, käies kui kepikõndi tehes. Valida saab ajavõtuga ning ajavõtuta distantside vahel. Jooksu- ja käimisrajad viivad osalejad lauluväljaku ja Maarjamäe ümbruses kulgevatele teedele ja terviseradadele. Tallinna lauluväljakul toimub ka traditsiooniline kevadkontsert ning aega saab veeta kevadisel suurel tervisemessil.

Maijooksu eelsel kolmel nädalal, 1.–21. maini, saab kaasa lüüa virtuaalsel lastejooksul ja 21-kilomeetrisel maijooksu kombol, mis on jõukohane igale liikumisharrastajale. Poolmaratoni distants tuleb läbida kas joostes või käies osade kaupa, kuni vajalik kilometraaž täis saab. Igaüks saab kehtestatud reegleid järgides enda poolt registreeritud distantsi läbida oma väljavalitud marsruudil maikuus kolme nädala jooksul. Kuna 1.–21. maini kestev virtuaaljooks on ka naistele suurepäraseks motiveerivaks treeningvahendiks enne 21. mail Tallinna lauluväljakul toimuvat põhisündmust, siis on neile, kes registreerivad nii tava- kui virtuaaljooksule korraga, osavõtutasu oluliselt soodsam.

LHV maijooksu osavõtumedalid on tänavu inspireeritud ühest kaunimast Eestiski laialt levinud metsa- ja põllulillest maikellukesest ehk piibelehest. Maikellukesed avavad oma pisikesed, justkui portselanist õiekellukad tavaliselt mai teises pooles, just maijooksu toimumise ajal. Maikelluke on kevadlill, mis kannab endas elegantsi, lõhnaklassikasse kuuluvat aroomi ning ka natuke nostalgiat, sest tema õitsele puhkedes on kevad mööda saamas ja algamas suvi.

Maijooksu seekordsed medalid on autor Priit Verlini sõnul lausa kunstiteose väärilised, olles kõik erineva rakursiga, mis lisab motivatsiooni osaleda mitmel distantsil. Seitsmekilomeetri põhidistantsi läbijad saavad medali, kus on kujutatud poolkaarjalt välja lõigatud kaunid õied kuldse värvinguga, kolmekilomeetri tütarlastejooksul osalejad saavad õhulise valgete õitekobaraga ehtekujulise medali. Virtuaalse maijooksu 21 km kombo läbijaile saadetakse postiga koju unikaalne medal, mille metalsel taustal on kaunid valged õied. Virtuaalse lastejooksu medalit iseloomustab tuntud muinasjuttudest kuulsaks saanud klassikaline piibelehekujutis.

Maijooks on Eesti läbi aegade suurim naistele suunatud tervise- ja liikumissündmus, millel on kolmekümne nelja aasta jooksul sportlikult aega veetnud üle kahesaja tuhande tubli naise. Esimene maijooks toimus juba 1988. aastal.

Eesti suurimale naiste liikumissündmusele LHV maijooksule saab registreerida internetilehel www.jooks.ee.