Korraldajatelt vabapääsme saanud 34-aastane Murray (ATP 113.) võitis Australian Openil esimese matši pärast 2017. aastat. Kolm tundi ja 52 minutit kestnud matši võidunumbrid olid 6 : 1, 3 : 6, 6 : 4, 6 : 7 (5), 6 : 4.

Samad mehed olid vastamisi ka Australian Openi soojendusturniiril Sydneys, kus Murray võitis teise ringi kohtumise 6 : 7 (4), 7 : 6 (3), 6 : 3.

Teises ringis kohtub Murray jaapanlase Taro Danieliga (ATP 120.).

Täna käis väljakul ka turniiri üks suurfavoriite, teise asetusega venelane Daniil Medvedev, kes sai 6 : 1, 6 : 4, 7 : 6 (3) võidu Šveitsit esindava Henri Laaksoneni (ATP 91.) üle.

Asetatud mängijatest kaotas veel prantslane Ugo Humbert (29. asetus), kuid ka see polnud suurem üllatus, sest Humbertil oli vastas kaasmaalasest endine maailma seitsmes reket Richard Gasquet (ATP 81.), kelle võidunumbrid olid 3 : 6, 7 : 6 (4), 7 : 6 (3), 6 : 3.

22. asetusega ameeriklane John Isner pidi neli tundi ja 10 minutit kestnud maratonmatšis tunnistama kaasmaalase Maxime Cressy (ATP 70.) 7 : 6 (2), 7 : 5, 6 : 7 (4), 6 : 7 (4), 6 : 4 paremust.

Üllatusele oli lähedal soomlane Emil Ruusuvuori (ATP 90.), kes juhtis settidega 2 : 1 üheksanda asetusega kanadalase Felix Auger-Aliassime'i vastu, kuid kaotas lõpuks siiski 4 : 6, 6 : 0, 6 : 3, 3 : 6, 4 : 6.

Eile, turniiri avapäeval, langesid asetatud mängijatest avaringis britt Cameron Norrie (12. paigutus) ja 30. asetusega lõuna-aafriklane Lloyd Harris.