Kohtumise algust dikteerinud Real asus 38. minutil Luka Modrici kauglöögist juhtima. 52. minutil määrati VAR-i abiga pealinna klubi kasuks ka penalti, mille realiseerimisega Karim Benzema hätta ei jäänud ning viis koduklubi 2:0 juhtima.

Kuigi kohtumise lõpus paistis Reali triumf olevat vääramatu, avanes Baskidel siiski hiilgav šanss kohtumine pea peale pöörata. Nimelt blokeeris Eder Militao 87. minutil poolkogemata Raul Garcia pealöögi käega ning kuigi peakohtunik seda esialgu ei märganud, määrati videokohtuniku abiga Bilbao kasuks penalti. Lisaks sellele näidati brasiillasele ka punast kaarti.

Garcial ei õnnestunud aga penaltit väravasse toimetada, sest Thibaut Courtois suutis löögi hiilgavalt tõrjuda:

Reali 12-st superkarika võidust enamat on suutnud vaid Barcelona (13). Bilbao Athletic on varasemalt võidutsenud kolmel korral.