Nowitzki (43) mängis kogu NBA karjääri Dallas Mavericksis, ta esindas klubi aastatel 1998-2019. 2011. aastal vedas ta meeskonna klubi ajaloo ainsa NBA meistritiitlini. Ta valiti toona finaalide MVP-ks. NBA Tähtede Mängule valiti legendaarne sakslane koguni 14-l korral.

Sakslane on alles neljas mängija, kelle number Dallas Mavericksis külmutati. Varasemalt on au langenud Derke Harperi (#12), Brad Davise (#15) ja Rolando Blackmani (#22) osaks.

Vaata videot emotsionaalsest tseremooniast siit:

Tseremoonia eel pakkus klubi Nowitzkile suurepärase elamuse, kui Warriorsist saadi jagu 99:82. Dallas pani paremuse maksma viimasel veerandajal, mis võideti 29:15.

Luka Doncic panustas võitu 26 punkti, Dorian Finney-Smith kogus 17 ja Jalen Brunson 15 silma. Warriorsi tähtmängija Stephen Curry viibis reievigastuse kiuste platsil 36 minutit, visates 14 punkti. Tal oli aga kohutav viskepäev, kui 24-st väljakul tehtud viskest läbis rõnga vaid viis (kolmesed 1/9). Gary Payton II kogus 11 punkti ja 11 lauapalli.

Kyrie Irving naases platsile

Brooklyn Netsi eest pidas hooaja esimese kohtumise Kyrie Irving, kes senised 35 kohtumist vaktsineerimatuse tõttu vahele jättis. Klubi teatas aga hiljuti, et Irving naaseb võistkonda ning aitab meeskonda mängudes, kus ta saab platsil käia. New Yorgi seaduste kohaselt ei saa koroona vastu vaktsineerimata Irving Netsi kodumängudes aidata. Küll aga saab ta seda teha võõrsil.

Nii alustaski Irving hooaega võõrsil Indiana Pacersi vastu, aidates klubi 129:121 (32:37, 28:36, 34:28, 35:20) võidule.

Irvingu arvele jäi 32 minutiga 22 punkti. Võistkonna resultatiivseim oli Kevin Durant 39 punkti, kaheksa lauapalli ning seitsme resultatiivse sööduga. Pacersi poolelt säras kolmikduubliga Domantas Sabonis (32 punkti, 12 lauapalli ja 10 söötu). Lance Stephenson viskas 30 silma.