12 sekundiga kaotas Al-Attiyahile Hispaania legend Carlos Sainz (Audi) ja 36 sekundiga lõuna-aafriklane Brian Barangwanath (Century).

Eilsel testikatsel põles maani maha Rebellion Racingu tiimi presidendi Alexandre Pesci võistlusauto.

Pesci oli Dakari rallile üles antud kolmandat aastat järjest. Debüütaastal 2020 sai ta 43. koha, eelmisel aastal pidi ta 9. katsel katkestama.

Pescile oli valmis oma masina loovutama tema prantslasest tiimikaaslane Romain Dumas, kuid abikäe ulatas Al-Attiyah, kes pakkus prantslasele oma Toyota Hilux V8 masinat, millega ta sõitis hiljuti kestvusrallil Hail Rally. Sama masinaga võitis Al-Attiyah 2019. aasta Dakari.

Rebellion Racingu mehaanikud jõudsid Dohast kohale toimetatud masina tänaseks proloogiks ümber seadistada, nii et rallil saavad ikkagi osaleda nii Peci kui ka Dumas. Pesci sai proloogil 59., Dumas 63. koha.

Esmaspäeval sõidetaval esimesel katsel on pikkust juba 514 kilomeetrit.

Light Prototype kategoorias võib tänavu sõitmas näha WRC sarjast tuttavat norralast Andreas Mikkelseni, kes sai proloogil oma klassis teise koha.