Avaveerandil nähti nii Eesti kuuepunktist kui ka Saksamaa neljapunktist edu. Esimene veerand napilt Saksamaale 18:17. Teine veerand kulges peamiselt sakslaste dikteerimisel, kes kasvatasid edu seitsmele punktile. Poolajale mindi siiski võõrustajate 34:30 juhtimisel.

Kolmandal veerandil pani Eesti püsti vägeva viskekontserdi, eriti kolmesejoone tagant ning suurendas edu paaril korral taas kuuele silmale. Viimasele veerandile mindi vastu Eesti 55:53 juhtimisel.

Saksamaa pääses neljanda veerandaja alguses kuue punktiga juhtima, kuid Eesti tegi pärast 0:8 mõõna omakorda 7:0 spurdi. Lõpp läks nugade peale ning vigade ja timeout'ide tralliks. Mängu saatuse otsustas alles 3 sekundit enne lõppu Kristian Kullamäele tehtud ebasportlik viga ning Kullamäe kaks tabatud vabaviset.

Kullamäe ja Kaspart Treier olid Eesti resultatiivseimad 15 punktiga, mõlemad korjasid ka 4 lauapalli, Kullamäe andis 7 korvisöötu. 9 punkti kirjutati Kristjan Kitsingu arvele, Rauno Nurger panustas võitu 7 punkti ja 6 lauda. Saksamaal viskasid Christian Sengfelder 21 ja Robin Benzing 13 punkti.

Vaata tipphetki:

Eesti tabas kahepunktiviskeid 39-, kolmeseid 58- (19-st 11) ja vabaviskeid 67-protsendiliselt. Sakslaste vastavad näitajad olid 44, 23 ja 75 protsenti. Lauavõitluse võitis Saksamaa napilt 36:35. Pallikaotusi tegi Eesti 20, Saksamaa 12, vaheltlõikeid Eesti 4, Saksamaa 13. Pallikaotustest said võõrustajad 23, Eesti 12 punkti.

Valiksari jätkub Eesti jaoks pühapäeval Saku Suurhallis toimuva mänguga Iisraeli vastu. Täna alistas Iisrael kodus Poola 69:61.

Valikturniiri esimese mänguõhtu teised tulemused: Valgevene - Türgi 84:70, Slovakkia - Belgia 57:83, Suurbritannia - Kreeka 78:69, Serbia - Läti 101:100, Rootsi - Soome 72:62, Horvaatia - Sloveenia 74:76.

Esimesest ringist edasi pääsemiseks on Eestil vaja tulla nelja võistkonna seas kolme sekka. Edu korral ootab ees teine ring, kus vastamisi minnakse C-grupi kolme esimesega. MM-ile pääsemiseks on kuueses seltskonnas vaja jõuda kolme sekka.

Eesti koondises võivad täna ametlike mängude debüüdi teha Henri Veesaar (17), Joonas Riismaa (19) ja Mikk Jurkatamm (21). Nürnbergi sõitnud 14 mängija seast jäid tänasest koosseisust välja Jaan Puidet ja Kregor Hermet.

Eesti koondis mänguks Saksamaaga:

Tagamängijad: Kristian Kullamäe, Märt Rosenthal, Martin Dorbek, Rain Veideman, Mikk Jurkatamm

Ääremängijad: Siim-Sander Vene, Henri Drell, Joonas Riismaa, Kaspar Treier, Kristjan Kitsing

Keskmängijad: Rauno Nurger, Henri Veesaar