Eesti naiskond Liisa Turmanni juhtimisel mängib Euroopa meistrivõistluste tugevaimas A-divisionis, kuhu kuulub Euroopa kümme tugevaimat naiskonda.

Eesti naiskonna kapten sõnas, et pinge on suur, sest kuigi kõik naiskonna liikmed on varem EM-il mänginud, on antud koosseisuga Eesti esindus Euroopa meistrivõistluste A-divisionis esimest korda. “Meie eesmärgiks on jääda püsima A-divisioni ehk jõuda kaheksa tugevaima hulka,” kommenteeris Turmann.

Euroopa meistrivõistluste kaheksa parimat võistkonda pääseb otse maailmameistrivõistlustele ehk esikaheksa koht tähendaks Eestile kohta 2022. aasta kurlingu MM’il. Ka B-divisjoni kukkumisel jääb Eesti naiskonnal võimalus püüda MMi piletit järgmise aasta jaanuaris toimuval MMi kvalifikatsioonil.

Eesti kurlingunaiskonna koosseisus mängivad Euroopa meistrivõistlustel kapten Liisa Turmann, Kerli Laidsalu, Heili Grossmann, Erika Tuvike ja Karoliine Kaare. Võistkonna treener on Derek Brown.

Naiste arvestuses võistlevad Euroopa meistritiitli eest Eesti, Tšehhi, Taani, Saksamaa, Itaalia, Venemaa, Šotimaa, Šveits, Rootsi ja Türgi. Eesti naiskonna esimeseks vastaseks on Saksamaa võistkond. Kohtumine algab laupäeval Eesti aja järgi kell 10.00.

Eesti kurlingumeeskond võistleb B-divisionis. Meeskonna eesmärgiks on jõuda esimese kahe sekka, et tagada koht järgmisel EM-il tugevaimas A-divisjonis. Kahe parima hulka jõudmine tagaks Eestile koha MMi kvalifikatsioonis jaanuaris.

Eesti meeskonnas, kus kõik mängijad teevad oma EM debüüdi, mängivad kapten Eduard Veltsman, Konstantin Dotsenko, Igor Dzendzeljuk, Janis Kiziridi ja Mihhail Vlassov. Meeskonna treenerid on Derek Brown ja Vladimir Jakovlev.

Eesti mehed mängivad B-divisionis B alagrupis, kus eestlaste vastasteks on Valgevene, Belgia, Ungari, Läti, Leedu, Venemaa ja Hispaania. Eesti meeskonna esimeseks vastaseks on Hispaania esindus. Kohtumine algab laupäeval Eesti aja järgi kell 15.00.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid