Rakvere Spordikeskuse direktor Ave Sats kõneles, et Euroopa Spordilinna tiitlile kandideerimiseks tuli Rakverel kokku panna ingliskeelne taotlus, milles anti põhjalik ülevaade linna spordielust ühes valdkonna arengueesmärkidega. Lisaks valmib taotluse eestikeelne kokkuvõte kõigile tutvumiseks.

16.-18. novembril väisab Rakveret rahvusvaheline hindamiskomisjon, kes tutvub kohapeal linna spordiobjektidega ja kohtub siinsete spordi- ja linnajuhtidega. „Olen välisdelegatsiooni auditi osas väga põnevil, sest saan neile täie veendumusega näidata, kui suure spordivaimuga linn Rakvere on,“ märkis Ave Sats.

Rakvere linnapea Triin Vareki sõnul on Rakveres läbi erinevate aastakümnete seistud sportimisvõimaluste laiendamise ja tugeva taristu loomise eest. „Rakvere on spordivaldkonna investeeringute ja mitmekesiste võimaluste poolest üks edumeelsemaid linnu Eestis. Jätkame valitud kursil, et inimeste liikumisharrastust ja professionaalset sporti ka edaspidi toetada,“ märkis linnapea.

Euroopa Spordilinna tiitel annab Rakverele võimaluse tutvustada linna Euroopa tasemel atraktiivse sporditurismi sihtkohana ja tihendada rahvusvahelist koostööd, mis tooks piirkonda kõrgetasemelisi võistlusi ja üritusi.

Hindamiskomisjoni otsus tehakse teatavaks hiljemalt detsembrikuus. Euroopa Spordilinna tiitlit antakse alates 2001. aastast välja Euroopa Komisjoni partnerina tegutseva mittetulundusühingu ACES Europe (European Capitals and Cities of Sport Federation) poolt. Eestis on Euroopa Spordilinna tiitli varasemalt pälvinud 2020. aastal Kuressaare ja 2021. aastal Elva.

Rakvere linn pälvis 2021. aasta alguses Eesti sportlikuima omavalitsuse tiitli.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid