48-aastasele sakslasele sai saatuslikuks 23. oktoobri mäng Orivesi klubiga, kus ta sattus oma mängijaga füüsilisse kontakti. Intsident juhtus kolmandas geimis, kui Helsingi Volley oli 0:7 kaotusseisus. Treener oli siis 20-aastast naist särgist rebinud ja lükanud teda seljast oma naiskonna varumängijate pingi poole.

Järgmisele võõrsilmängule Sauermann ega nimetatud mängija ei sõitnud, sest klubi teatel olid nad mõlemad haigeks jäänud.

Orivesi ja Volley matši sündmused jõudsid ka Soome võrkpalliliidu distsiplinaarkomisjoni, kust võeti intsidendi mõlema osapoolega ühendust. Mängija soovil tegeleti juhtumiga edasi klubisiseselt.

Sauermann oli sel kevadel sõlminud Helsingi klubiga 2 + 2 aasta pikkuse lepingu. Volley on alustanud meistriliiga uut hooaega ebaõnnestunult ning kaotanud kõik kümme kohtumist, võites siiani vaid ühe geimi.