"Mitte kaua aega tagasi, aga pärast praegu valitsevat olukorda, kus mängud jäid ära ning meistrivõistlused olid paariks kuuks kinni, otsustasin, et pean edasi liikuma, et end milleski muus proovile panna. Ka minu pere otsustas, et piisab, ning tuleb lastega rohkem aega veeta. Samuti on tegu vanusest tingitud otsusega, sellist põnevust nagu varasemalt enam ei ole," selgitab Petrov karjäärilõppu.

Hooajal 2000/2001 tegi Alexander Petrov debüüdi Eesti meeste koondises ning sellest ajast alates on ta järjepidevalt koosseisu kuulunud. Rahvusesinduse punktitabelis (väravate ja resultatiivsete söötude summa) jagab Petrov aga teist kohta Robert Roobaga, kummagi arvel on 99 punkti. Esikohta hoiab 82 värava ning 70 sööduga Andrei Makrov, kelle jaoks Baltic Challenge Cup samuti karjääri viimaseks turniiriks jääb.

"Muidugi oleks võinud paremini või halvemini välja kukkuda, aga aega tagasi ei saa. Minu karjääris oli palju positiivseid emotsioone. Samuti perekond, lapsed ja uued sõbrad - kõik tänu hokile," võtab Petrov hokile pühendatud aastad kokku.

Kohtla-Järve Central (Keemik) noortesüsteemist kasvanud Petrovi kogemuste hulgas on ka hooaja jagu mänguaega Spartak St. Petersburgi (RUS), Metalurgs Liepaja (LT), HC Salamat (FIN), Montpellier (FRA) ning Kongsvinger (NOR) särgis, kuid 2014/2015 hooajast on Petrov mänginud erinevate Itaalia klubide eest ning profikarjääri viimasel, 2020/2021 hooajal esindas Petrov Division I osalevat Milanot.

Kolmepäevase traditsioonilise Baltiriikide ühisturniiri teine mängupäev on pühendatud teenekatele karjääri lõpetavatele mängijatele Alexander Petrovile ning Andrei Makrovile.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid