Durant saadeti duši alla kolmandal veerandajal, kui veerandaja lõpuni oli veel mängida kolm ja pool minutit. Nimelt lõi Durant küünarnukiga vastu kõrri Pistonsi pallurile Kelly Olynykile.

CBS Sportsi teatel saab Kevin Durant NBA-lt jõhkrutsemise eest 2000 USA dollari suuruse trahvi.

Duranti õnneks juhtis Nets tolleks hetkeks kohtumist 17 punktiga ning võttis lõpuks võidu numbritega 117:91. Kusjuures Durant jäi 23 punktiga ka üleplatsimeheks.

Teist mängu järjest trahv

Alles Netsi eelmises mängus, mis toimus Eesti aja järgi ööl vastu laupäeva Indiana Pacersi vastu, oli Durant lähedal eemaldamisele. Intsident juhtus 4.40 enne kolmanda veerandaja lõppu, kui T.J. McConnell tegi Durantile kolmesejoone taga vea. Durant heitis palli otsatribüünile publikusse ning sai tehnilise vea. NBA reeglid näevad sellistel juhtudel ette aga platsilt eemaldamise.

"Kohtunik ei arvanud reaalajas, et pall, mis publikusse läks, visati sinna jõuga. Pärast video nägemist saime sellest aru ning nägime, et Kevin Durant tulnuks eemaldada," ütles kohtunike pealik Sean Wright peale mängu, mille Nets 105:98 võitis.

NBA otsustas siiski Duranti karistada, määrates talle 25 000 dollari suuruse rahatrahvi.