Vaid 24 minutit kestnud avasetis murdis Kontaveit hispaanlanna esimese ja kolmanda pallingugeimi ning võitis 6 : 1. Eestlanna lõi neli ässa, realiseeris mõlemad murdepallid ega andnud Muguruzale ühtegi murdevõimalust. Hispaanlanna sai terve seti peale vaid kümme (!) punkti.

Ka teist setti alustas meie esinumber suurepäraselt, kui pääses kahe murde järel kiiresti 4 : 0 ette. Viiiendas geimis jõudis eestlanna taas murdepallini, kuid Muguruza suutis selle päästa ja servi hoida. Seisul 5 : 1 võitis aga Kontaveit juba viiendat korda hispaanlanna pallingugeimi ja pani matšile võiduka punkti. Kohtumine kestis vaid 49 minutit.

Kontaveit lõi kuus serviässa (Muguruza 3), tegi 22 äralööki vastase kahe (!) vastu, realiseeris suurepäraselt murdepalle 7-st 5 (Muguruza 3st 0) ja võitis mängu 76-st punktist koguni 54!

Eesti esireketile tuleb poolfinaalis vastu tšehhitar Marketa Vondroušova (WTA 35.), kes oli täna 6 : 4, 6 : 2 üle venelannast Anastassia Pavljuštšenkovast (WTA 16.).

Tabeli teises pooles kukutas venelanna Jekaterina Aleksandrova (WTA 37) täna maailma teise reketi Arina Sabalenka, võites kõrgeima paigutusega valgevenelannat 6 : 3, 6 : 4. Aleksandrova poolfinaali vastane tuleb paarist Maria Sakkari (WTA 7.) ja Simona Halep (WTA 19.).

Kontaveit oli tänase veerandfinaalivastase Muguruzaga kohtunud karjääri jooksul kolmel korral, kahel juhul oli peale jäänud Muguruza, ühel Kontaveit. Viimati olid nad vastamisi olnud 2017. aastal.