Mäe alustas finaali edukalt, pääsedes enne vaheaega 4:0 juhtima. Eestlanna läks veel viimasele minutile vastu 4:2 eduseisus, aga Gray suutis edukate võtetega minna 6:4 juhtima. Sellele Mäe enam vastata ei suutnud ja nii krooniti ameeriklanna maailmameistriks.

Tokyo olümpiamängudel hõbeda võitnud Grayle oli see karjääri kuuendaks MM-tiitliks. Mäe teenis kahe MM-pronksi kõrvale esimese MM-hõbeda. Lisaks leiab eestlanna auhinnakapist ühe EM-tiitli ja EM-i pronksi.

ENNE FINAALI:

Mäe alustas turniiri kindla 12:0 võiduga ukrainlanna Anastassija Osniatš Šustova üle. Veerandfinaalis alistas ta 12:2 mongollanna Zagardulam Naigalsureni.

Poolfinaalis läks Mäe vastamisi Kõrgõštani maadleja Aiperi Medet Kõzõga. Tasavägises poolfinaalis läks Mäe tänu vastase passiivsusele 1:0 juhtima. Peagi pidi aga eestlanna poole minuti jooksul võtte tegema, mida ta ei teinud ehk seis viigistus 1:1. Seejärel pääses eestlanna üle selja heitnud Medet Kõzõ omakorda 3:1 juhtima. Matši viimaste sekunditega sai aga Mäe omakorda kahe punkti väärilise heite kirja. Kuna viimased punktid teenis Mäe, läks võit talle.

Finaalis kohtub eestlanna ameeriklanna Adeline Maria Grayga, kes sai 11:1 jagu egiptlannast Samar Amer Ibrahim Hamzast. Gray pälvis Tokyo olümpiamängudel hõbeda, lisaks on ta viiekordne maailmameister.

Finaal peetakse kolmapäeva õhtul. Finaalidega tehakse algust Eesti aja järgi kell 19.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid